Prostat Tedavisinde ”Plazma Kinetik Tur” Yöntemi nasıl yapılır?

prostat-kanseri-tedavisi-ankara (5)

Prostat Tedavisinde ”Plazma Kinetik Tur” Yöntemi nasıl yapılır? Prostat Tedavisinde ”Plazma Kinetik Tur” Yöntemi nasıl yapılır? Sorusu şöyle cevaplanabilir; bu yöntem halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinmektedir ki bu doğru bir terimdir. Plazma kinetik yönteminde hastanın bünyesine ameliyat için kesi açılmaz. Plazma kinetik yönteminde prostatın bulunduğu bölgeye penisten irilerek ulaşılır. Penisin içerisinden bir telle girilir.

Ameliyatı takip etme amacıyla içeri bir de kamera sokulur. Daha sonra prostatın kesilmesi için bir güç kaynağına ihtiyaç cardır. Bu güç kaynağının yardımı ile prostat kesilir. Prostat bütün olarak dışarı çıkarılmaz. Parçalar biçiminde kesilerek dışarı çıkarılır. Plazma kinetik hastaya önemli avantajlar sağlamaktadır. Hasta bu sistemle operasyon geçirdikten sonra çok daha hızlı iyileşerek ayağa kalkmaktadır. Bu da insanların günlük hayatlarına daha erken dönmesine olanak sağlamaktadır. Prostat büyümesi operasyonlarının ardından sonda takılmalıdır. Takılan sonda plazma kinetik yönteminde daha erken çıkarılmaktadır. Bu yöntemde prostat çıkarıldığı için patolojik inceleme yapma imkanı da bulunmaktadır. Vücuda kesi açılmadığı için vücutta iz kalma durumu da yoktur. Prostat Tedavisinde ”Plazma Kinetik Tur” Yöntemi nasıl yapılır? Sorusu böylece cevaplanmış olur.

Prostat Tedavisinde ”Plazma Kinetik Tur” Yöntemi nasıl yapılır? Sorusunun ardından şu temel bilgiler vermede fayda vardır; prostat büyümesi 40’lı yaşların ikinci yarısından sonra ortaya çıkar. Prostat büyümesi sadece erkeklere has bir durumdur. Prostat büyümesi mutlak tedavi edilmelidir. Prostat büyümesinin prostat kanserine dönüşeceğinden korkan insanlar da vardır ki korkmalarına gerek yoktur. Çünkü prostat büyümesi prostat kanserine dönüşmez. İkisi birbirinden farklı rahatsızlıklardır. Aynı şekilde prostat iltihabı da prostat kanserine dönüşmez.

Prostat büyümesinin plazma kinetik ile tedavisi Ankara Koru Hastanesi tarafından da yapılmaktadır. Koru Hastanesi robotik cerrahi merkezidir ve üroloji başta olmak üzere birçok alanda operasyonlar robotik cerrahi ile büyük bir başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ankara’da faaliyetlerini sürdüren Koru Hastanesi’nde üroloji dalında önemli bir isim olan Prof Dr. Hasan Biri de görev almaktadır.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83
Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir