Prostat kanseri belirtileri nelerdir?

Prostat kanseri belirtileri nelerdir? Prostat kanseri belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabı prostat büyümesinin belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabıyla benzerlik göstermektedir. Prostat kanserinin belirtileri prostat büyümesinin belirtileri ile aynı denilebilir idrar yaparken yanma, gece ve gündüz sıklıkla idrara çıkma görülür. Tuvalete yetişemeden idrar kaçırma da olabilmektedir. İdrar torbasının tam olarak boşalmadığı hissi hastalarda uyanmaktadır. Boşalma esnasında ağrı ve menide kan olabilmektedir. Prostat kanseri belirtileri nelerdir? Sorusuna böylece cevap verilebilir.

Prostat kanseri belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabının ardından önemli bir noktadan daha bahsetmek gerekir. Prostat kanserinin tam olarak belirlenmesi için PSA adı verilen bir test yapılmaktadır ve bu test ipuçları vermektedir.

Prostat büyümesinin tedavisinde prostat dışarı çıkarılmışsa patolojik inceleme yapma olanağı da vardır ki bu inceleme net olarak sonuç vermektedir.

Prostat büyümesinin prostat kanserine çevrilmesinden korkanlar vardır ancak prostat büyümesinin prostat kanserine dönüşmesi gibi bir durum gerçekleşmez. Her iki rahatsızlık da birbirinden oldukça farklıdır. Bir bireyde prostat büyümesinin yanında herhangi bir kanser çeşidi de olabilir ancak bunun nedeni prostat büyümesi değildir. Prostat iltihabının da prostat kanserine dönüşeceği yönünde endişeler mevcuttur. Fakat bu da mümkün değildir. Prostat büyümesi de prostat kanserinden farklı bir rahatsızlıktır.

Prostat büyümesinin tedavisinde fazlaca tercih edilen cerrahi yöntemi plazma kinetiktir. Plazma kinetikte operasyon kapalı olarak penisten içeri girilerek yapılır. İnce bir kamera ve ucunda bulunan bir tel ile içeri girilir. Ardından bir güç kaynağının yardımı ile prostat parçalar şeklinde kesilerek dışarı çıkarılır. Bu yöntemde patolojik inceleme yapma imkânı da vardır. Hastalar plazma kinetik yöntemi ile operasyon geçirdikten sonra kısa zamanda ayağa kalkmaktadır. Bu nedenle de plazma kinetik yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Plazma kinetik yöntemi Ankara Koru Hastanesi tarafından da uygulanmaktadır ve bu yöntemle birçok hasta sağlığına kavuşturulmuştur. Koru Hastanesi robotik cerrahi sistemini de kullanan hastaneler arasındadır. Koru Hastanesi Ankara’da iki semtte hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir