Prostat iltihabının belirtileri nelerdir?

prostat-kanseri-tedavisi-ankara (6)

Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Sorusunu cevaplamak için şunlar söylenebilir; prostat iltihabı olan bireylerde cinsel isteksizlik olabilmektedir. Boşalma sırasındaysa yüksek oranda ağrı ve acı hissedilmektedir. Bireyin bağırsaklarında ise gerilme hissi vardır. Bu belirtilerin yanında makat civarında ve testislerde fazlaca ağrı duyulmaktadır.

Prostat iltihabının belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabı verildikten sonra bu rahatsızlığın tedavisinin de mutlak suretle yapılması gerektiğini söylemek gerekmektedir. Prostat iltihabı iki biçimde görülmektedir ki bunlar kronik prostat iltihabı ve akut prostat iltihabı olarak belirtilmiştir.

Bu iki hastalık biçimi de hasta bireylerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Kronik prostat iltihabı olan bireylere 3 hafta ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bu ilacın türü de antibiyotik olmaktadır. Kullanılacak antibiyotik türü, dozu ve kullanım biçimi doktor tarafından hastaya iletilmektedir. Rahatsızlık nadir olarak 3 hafta içerisinde iyileşmez. Bazen iyileşse de bu süre içerisinde tekrarlayabilir. Böyle durumlarda ilaç tedavisi uzatılabilmektedir. Prostat ilaçları ve bazı antidepresanlar tedaviye eklenebilmektedir.

Akut prostat iltihabı olan hastalan içinse çok iyi düzeyde bakım uygulanmalıdır. Akut prostat iltihabı için yoğun olarak antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır.

Prostat iltihabının prostat kanserine dönüşmesinden korkan bireyler vardır ki prostat iltihabının prostat kanserine dönüşmesi gibi bir şey söz konusu değildir. Prostat iltihabı için kesin olarak söylenebilir ki bu rahatsızlık prostat kanserine dönüşmez. Prostat büyümesinin de prostat kanserine çevirebileceğini sananlar da vardır ki böyle bir durum da söz konusu olmamaktadır.

Prostat büyümesi ve prostat iltihabı gibi diğer ürolojik rahatsızlıkların tedavisi başkent Ankara’da Koru Hastanesi’nce yapılmaktadır. Koru Hastanesi ürolojik operasyonların tamamına yakanını robotik cerrahi sistemi ile gerçekleştirmektedir. Üroloji alanında ülkemizin önde gelen isimlerinden birisi olan Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi’nde görev almaktadır. Koru Hastanesi başkent Ankara’da faaliyetlerini sürdürmesine rağmen ülkemizin diğer illerinden ve yurtdışından da önemli bir biçimde talep görmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir