Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir?

Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sorusunun çeşitli cevapları vardır. Prostat büyümesi tedavisinin tek bir yolu yoktur. Prostat büyümesi farklı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sorusunun ilk tedavisi ilaçla tedavidir. Hekimler durama göre prostat büyümesini ilaçla tedavi edebilmektedirler. İlaç kullanan hastalar bu sorundan kurtula bilmektedir.

Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sorusunun diğer bir cevabı ise lazerle tedavidir. Prostat büyümesi lazerle müdahale ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu tedavi yönteminde prostatın kesilerek dışarıya çıkarılması söz konusu değildir. Lazer yöntemi ile tedavide prostat buharlaştırılmaktadır. Parça çıkarılmadığı için patolojik inceleme yapılma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sorusuna başka bur cevap ise açık ameliyattır. Bu yöntemde göbeğin altından gerekli olan büyüklükte bir kesi açılmaktadır. Kesiden içeri girilerek operasyon yapılmaktadır.

Prostat büyümesi nasıl tedavi edilir? Sorusuna farklı bir cevap da Plazma kinetiktir. Plazma kinetik kapalı ameliyat olarak da bilinmektedir. Plazma kinetik yönteminde bir tel vasıtası ile penisten girilerek kamera yardımı ile görüntü alınmaktadır. Yine tel yardımı ile aletlerle prostat tamamen değil parçalar halinde kesilerek çıkarılmaktadır. Bu sayede patolojik inceleme imkânı da doğmaktadır. Plazma kinetik açık ameliyata oranla birçok avantajı da beraberinde getirmiştir. Öncelikle bu yöntemde bir kesiye ihtiyaç yoktur ve ameliyat kapalı olarak yapılmaktadır. Hastalar daha kısa zamanda iyileşme fırsatı bulmaktadır. Bireyler daha erken ayağa kalkarak normal hayatlarına dönmektedirler. Sonda açık ameliyatlarda bir haftaya yakın kalırken plazma kinetik yönteminde bir 2 ya da 3 gün kalmaktadır. Hastalar bu vesileyle daha az acı çekmektedirler.

Plazma kinetik ile tedavi Özel Koru Hastanesi’nde yapılabilmektedir. Özel Koru Hastanesi Ankara’da Sincan v e Balgat semtlerinde hizmet vermektedir. Ürolojide önemli bir isim olan Hasan Biri de Özel Koru Hastanesi bünyesindedir. Koru Hastanesi’ne hem tüm Türkiye’den hem de yurtdışından büyük ilgi vardır.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir