Prostat büyümesi nasıl anlaşılır?’

‘Prostat büyümesi nasıl anlaşılır?’ sorusuna şu cevapları vermek mümkündür; Prostat büyümesi genel olarak idrar yapılmasını zorlaştırmakta ve ileri safhada da engellemektedir. Prostat büyümesi iyi huylu ise sadece idrar yapma ile ilgili sorunlara neden olmaktadır. İdrar torbasını çevreleyen bezdeki ufacık bir büyüme dahi idrar yapılması ile ilgili bir takım nedenlere yol açmaktadır.

‘Prostat büyümesi nasıl anlaşılır?’ sorusunu soranlara şunlar da söylenebilir; Prostat büyümesi daha da büyümüşse idrar kesesinin önünde ciddi bir engel olabilir. Keseye baskı yapan prostat idrar yapılmasını engellemektedir.’Prostat büyümesi nasıl anlaşılır?’ sorusunu soranlar ve gerçekten prostat büyümesi bulunanlar çok sık idrara çıkmaktadırlar. da var. Birey hem gece hem de gündüz sıklıkla idrara çıkma isteği hissediyor. Bazı durumlarda tuvalete yetişemeden idrar kaçırma da gerçekleşebiliyor. İdrarın kesik olarak gelmesi ve idrara başlamada güçlük de prostat büyümesinin belirtileri arasında gösteriliyor. İdrar inceliyor ve bazen bireyler hiç idrara çıkamıyor. PAS adı verilen testle bireyde prostat büyümesi olup olmadığı kolaylıkla anlaşılıyor.

Prostat büyümesinin mutlak suretle tedavi edilmesi gerekiyor. Prostat büyümesi açık ameliyatla lazerli tedavi ile ve plazma kinetik yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Açık ameliyatta göbeğin altından açılan kesi ile operaysan gerçekleştiriliyor. Lazerli yöntemde ise parça çıkarması söz konusu olmuyor. Prostat lazerle buharlaştırılıyor. Plazma kinetik yöntemi ile operasyon kapalı olarak gerçekleştiriliyor. Penisten içeri girilerek prostat parçalar biçiminde kesilerek dışarıya çıkarılıyor. Çıkarılan parçanın patolojik değerlendirmeye gönderilebilme imkanı da var. Sonda süresi kısa olurken hastanın iyileşeme süreci daha kısa sürüyor.

Plazma kinetik yöntemi ile prostat büyümesi ameliyatı Ankara Koru Hastanesi tarafından gerçekleştiriliyor. Koru Hastanesi Prof Dr Hasan Biri önderliğinde yüzde 99 müşteri memnuniyetine ulaşmış durumda. Koru Hastanesi Ankara’nın iki semtinde hizmet veriyor. Hastaneye Türkiye genelinden ve yurtdışından oldukça yoğun bir ilgi var. Koru Hastanesi’nde görev alan hekimlerin hepsi kadrolu olarak çalışıyor. Özel Koru Hastanesi robotik cerrahi konusunda da oldukça önemli bir yere sahip. Robotik cerrahi sistemini Ankara’ya getiren ilk özel hastane olarak bilinen Koru Hastanesi, robotik cerrahi ile de birçok başarılı operasyona imza atıyor.

Koru Hastaneleri iletişim bilgileri şu biçimdedir;

Balgat: Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat Ankara Tel: +90 (312) 438 83 83

Sincan: Akşemsettin Mah. Huzur Sok. No: 1 Sincan +90 (312) 268 53 53

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir