Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?

Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur? Prostat rahatsızlıkları erkeklerde cinsel yaşamı bir hayli olumsuz alarak etkilemektedir. Prostat rahatsızlığı olan insanlarda uyku sorunu da gözlemleniyor. Bu tip rahatsızlıkları olan insanlar uykusunu sağlıklı olarak tamamlayamıyor. Erkeklerin gece uykusunun REM döneminde 3 ila10 dakika arasında ereksiyonları gerçekleşmektedir. Bu işlem esnasında penis oksijenli kanla beslenmektedir. Eğer penis ereksiyon olmazsa bahsi geçen oksijenle beslenemeyecektir. Bu da penisin görüntüsünde değişmelere neden olacaktır. İncelme ya da kısalma gibi değişiklikler gözlemlenecektir.

Prostat nedeniyle gece boyuncu tuvalete çıkma ihtiyacı hisseden insanlar uykunun REM dönemine giremeyecektir. Bu da ereksiyon olunmasını sağlayacak ve penis gerekli olan oksijeni alamayacaktır. Bu da cinsel fonksiyonda bir takım bozukluklara neden olacaktır. Bu sorunu yaşayan insanlar ise operasyon geçirmeye karar vermelerinin ardından ‘prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?’ sorusunu sormaya başlamaktadır.

Prostat ameliyatı gerçekleştikten sonra ereksiyon sorunu varsa bu durum detaylı bir biçimde araştırılmalıdır. Ereksiyon sorunu sadece ameliyat nedeniyle meydana gelmez. Neden psikolojik olabileceği gibi bölgedeki damarların harabiyeti de söz konusu olabilir. Bu nedenle sorunu sadece operasyona bağlı oyarak algılamak yanlış olacaktır. Yapılacak ilk şey sorunun belirlenmesi olmalıdır.

‘Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?’ sorusunu soran insanlara şu şekilde cevap verilebilir; damar ya da sinirlerde kalıcı bir hasar yoksa ereksiyon fonksiyonu bir süre sonra yerine gelecektir.

‘Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?’ sorusunu soran insanların öncelikle ameliyat yerine dikkatli bir biçimde karar vermesi gerekebilir.  Çünkü prostat ameliyatı hassas bir ameliyattır ve mutlak suretle uzmanlarca gerçekleştirilmektedir. ‘Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?’  sorusunu soranların öncelikle buna dikkat etmesi gerekmektedir. Prostat ameliyatını uzman kadrolarla ve gelişmiş teknoloji ile gerçekleştiren hastaneler vardır ki bunlardan birisi de Koru Hastanesidir.

‘Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam nasıl olur?’ sorusunu soranlara ameliyat için Koru Hastanesi önerilebilir ki bu işte Türkiye’nin önemli isimlerinden olan Prof. Dr. Hasan Biri, Koru Hastanesi uzman ekibinin başındadır.

Özel Koru Hastaneleri’nden üroloji ile ilgili randevu alabilirsiniz.

Üroloji & Üro-Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Biri’den mesane kanseri, prostat kanseri, prostat büyümesi, prostat iltihabı, böbrek taşları ve tedavisi, plazma kinetik tur tekniği, robotik cerrahi ile ilgili ameliyatlar, laparoskopi, androloji ve infertilite hakkında bilgiler alabilirsiniz.
Prof. Dr. Hasan Biri’nin muayenehane adresi :  Oğuzlar Mahallesi 1375. Sok. Su Apt. No:6/11 Balgat – Ankara Telefon : +90 312 438 83 83

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir