Plazma Kinetik nedir?

Plazma Kinetik nedir? Plazma Kinetik nedir? Sorusunu genellikle prostat sorunu olan bireyler sormaktadır. Plazma Kinetik Nedir? Sorusu ise konunun uzmanları tarafından şu biçimde cevaplanmaktadır; bu plazma kinetik adı verilen teknik toplum arasında kapalı ameliyat olarak bilinmektedir. Penisten gerekli aletlerle girilerek içerideki prostat çıkarılmaktadır. Prostat tüm halde değil parçalar halinde bulunduğu yerden çıkarılmaktadır. Plazma Kinetik sistemi ile buharlaştırma işlemi de yapılmaktadır. Yani prostatın bir tek kesilerek temizlendiğini söylemek doğru olmayacaktır. Plazma Kinetik Nedir? Sorusu bu bilgilerin eşliğinde cevaplanmış olmaktadır.

Plazma Kinetik tekniği ile operasyon yapılmışsa alınan parça patolojik inceleme için gönderilebilmektedir. Bu sayede prostat büyümesi iyi huylu mu kötü huylu mu net olarak ortaya çıkmaktadır. Lazerle prostat tedavisi yapıldığı takdirde ise parçanın çıkarılması gibi bir durum konusu olmamaktadır. Bu sistemde prostat sadece buharlaştırılmaktadır. Bu nedenle bu sistemde patolojik bir incelemeden söz etmek yanlış olacaktır. Patolojik inceleme ise var olan tümörlerin iyi mi, kötü mü huyu olduğunu net olarak belirleyen en iyi inceleme çeşidi olarak bilinmektedir.

‘Plazma Kinetik Nedir?’ sorusu sorulduktan sonra ‘plazma kinetik ile ameliyat olmanın avantajları nelerdir’ gibi bir soru da sorulabilir. Bu sistemle yapılan işlem kapalı bir biçimde gerçekleştiği için hasta açık sistemlere oranla çok daha az acı duymaktadır. Hastaların iyileşme zamanı kısalmaktadır. Bu sistemle operasyon geçiren kişi, kaldığı hastaneden oldukça erken ayrılabilmektedir. Birey eğer operasyonun ardından gerekli görülürse tedaviye hızlıca başlayabilmektedir. Plazma Kinetik ile operasyon geçirilirse operasyonla birlikte takılan sonda çok daha erken olarak çıkarılmaktadır. Prostat ameliyatlarının peşinden idrar kaçırma gözlemlenebilmektedir. İdrar kaçırma olayının en aza indirgendiği yöntem ise Plazma Kinetik olarak bilinmektedir. Plazma Kinetik yöntemi bütün prostat türlerinde uygulanabilen bir yöntemdir.

Plazma Kinetik yönteminin büyük bir başarı ile uygulandığı kurumlardan birisi de Koru Hastanesi olarak göze çarpmaktadır. Prof. Dr. Hasan Biri de Koru Hastanesi kadrosunda yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir